Pamiętniczku, mam dylemat

Dylemat dotyczy konkretnego typu wpisów na blogu. Jakiś czas temu w komentarzach ktoś stwierdził, że lubi takie szczegółowe dyskusje o konkretnych mechanizmach w grze. Pomyślałem sobie, że można by temat rozwinąć…

Wyobrażam to sobie tak, że wpis z takiego cyklu koncentrowałby się na konkretnym temacie w konkretnej grze i rozbierał ten temat na części pierwsze. Mogłoby to być zalążkiem do dyskusji o konkretnej strategii, jak ją wykonać, jak ją skontrować i co się z tym wiąże. Przykładowo… czy w Le Havre  zadłużać się „inwestycyjnie”, czy nie… iść na bonus z mandali w TtR:India, czy nie… specjalizacja w kościołach w Navegadorze – słaba, czy silna… i tak dalej i tak dalej.

Ja bym chętnie takie rzeczy pisał – pytanie ważniejsze brzmi: czy wy, drodzy Czytelnicy, chętnie byście je czytali 🙂 Z jednej strony bardzo chętnie pokłócę się powymieniam opinie z kimś na bardzo konkretne tematy, z drugiej strony mogłoby to być cokolwiek niszowe – skoro dany wpis dotyczy konkretnej gry, a w końcu nie każdy musi ją znać / lubić. Podsumowując – interesujący temat, czy nie?

In other news

Nie byłem co prawda w Essen, ale co nieco łupów już do mnie przyszło (no i jeszcze przyjdą holenderskie Tickety). Łupy widzicie na zdjęciu poniżej (heh, poznajcie eurosucharzystę po zakupach jego). No a skoro łupy są już w domu, to jak tylko namówię lepszą połówkę do zagrania, możecie się spodziewać wrażeń z gry.

eurosuchary-1

 • kwiatosz

  Moim zdaniem nie ma co się przejmować nawet skrajną niszowością tematu – jeżeli masz jakieś ciekawe spostrzeżenie, albo odmienną wizję prowadzenia gry, to moim zdaniem w zupełności wystarcza na wpis. Internet od tego jest nieograniczony, żeby każda nisza się w nim mieściła 🙂

  • UncleLion

   kwiatosz dobrze prawi. zawsze znajdzie się ktoś kto chętnie przeczyta (choć nie zawsze skomentuje).

  • Stanisław Juźwicki

   A poza tym muszę promować świadomość, że Goa jest klimatyczną grą 🙂
   BTW – Glass road ograny, jest moc.

   • Dobrze – ja pewnie będę ogrywał w następnym tygodniu! Moc jest.. a klimat? 😀

    • Stanisław Juźwicki

     No tu właśnie ciekawostka. Graliśmy raz na razie i w tej grze szkło było zupełnie niepotrzebne. Czyli główny temat gry jest tak jakby doklejką. Na razie opinii nie wydaję, bo to mogło wynikać z tego, że doszły nam akurat takie budynki, a nie inne – budynków jest dużo, więc w innej partii może być zupełnie inaczej.

   • Magda Glińska

    No pewnie, że Goa jest klimatyczna!
    Czekam na recenzję Glass Road, z instrukcji jest cudne! Na razie nie kupiłam, bo ma być PL

    • Stanisław Juźwicki

     Żartujesz…. to, że Madeira będzie PL, to wiedziałem. Glass Road też? Niech mi ktoś jeszcze powie, że Nauticusa ktoś wyda po polsku, to się wnerwię.

     Żartuję, i tak bym kupił teraz i tak 🙂

 • disqus_TgANxii5VV

  A’propos holenderskich tikectów, zamówiłem w Gralni, powinny już być. Jak będą to w weekend będę ogrywał (jak będzie pogoda to i sesję wśród grobowców można…). W międzyczasie próbuję kombinować tickety łódzkie, może na którymś z łpgów jak coś wyjdzie to jako promocję potraktować 😉

 • A co tu dumać? Czytamy Twojego bloga dla Twoich tekstów, więc nie ma co się zastanawiać tylko pisać co w głowi siedzi 🙂 Przywróciłeś mnie z powrotem na łono Ticketów, więc czekam na Holandię.

 • Ink

  Jasne, że pisać. Liczyć się z tym, że odpadną ludzie nie znający zupełnie danej gry, ale o ile nie będzie to o jakichś kompletnych niszach, to czytelnicy na pewno się znajdą.